ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 19:56

Engelliler sporda engel tanımadı

Engelliler sporda engel tanımadı


Osmaniye'de zihinsel engelliler arasında atletizm ve masa tenisi il birinciliği yarışmaları yapıldı. Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve tişört verildi.

        Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Dursun Köroğlu, yaptığı açıklamada, zihinsel engellilere yönelik düzenlenen, uzun atlama, bayrak, uzun ve kısa mesafe atletizm ve masa tenisi yarışmalarına 40 sporcunun katıldığını söyledi.

        80. Yıl Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren Dursun Köroğlu, "Engelleri ortadan kaldırmak için kardeşlerimize farklı branşlarda müsabakalar düzenlemeye devam ediyoruz. Atletizm ve masa tenisi bu branşından bir kaçı. Zaman içerisinde faaliyetlerimiz devam edecek.” dedi.

        Osmaniye’deki engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşantılarına destek olmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Köroğlu, “Bedensel Engelliler İl Temsilciliği olarak engellilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Faaliyetlerde hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’e, Atletizm il Temsilcisi Ekrem Sönmez’e, 80.Yıl Engelliler Mesleki Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İlyas Küçükosmanoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER