ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 12:20

Engelliler, ortak yaşam kültürü etkinliği ile toplumla kaynaşacak


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Beyazay Derneği iş birliği ile engellilerle birlikte yaşam kültürü oluşturuluyor. Türkiye Beyazay Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Suat Ekinci, bu kapsamda oluşturulan 'Birlikte Yürüyoruz Projesi'nin ülke genelindeki faaliyetlerine başladığını söyledi.

FATİ isimli görme engelli bir karakterin tanıtım yüzü olan proje ile birçok kişiye ulaştıklarını dile getiren Başkan Ekinci amaçlarının engellilerle birlikte ortak bir kültür oluşturmak olduğunu vurguladı. Ekinci açıklamasında, “Türkiye Beyazay Derneği olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliği ile engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak amacıyla FATİ isimli görme engelli bir karakterin tanıtım yüzü olduğu 'Birlikte Yürüyoruz' isimli bir kampanya başlatmış bulunuyoruz. Öğrencilerin katılımıyla konferans, uygulamalı eğitim, tiyatro, yarışmalar, AVM etkinlikleri, FATİ ile buluşma saatleri ve materyal dağıtımı gerçekleştirdik. Bunun yanında web sayfamız ve sosyal medya üzerinden birçok kişiye ulaştık." dedi.

Bundan sonraki faaliyetlerinin 'FATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak İçin Türkiye İle Buluşuyor' ve 'FATİ Engellilerle Birlikte Yaşama Kültürünü Artırmak İçin Dünya İle Buluşuyor' başlıkları altında devam edeceğini kaydeden Ekinci, "Kampanya süresince konferans, eğitim, yarışma, tiyatro gösterileri, yaz kampları, materyal dağıtımı, çizgi film gösterimi, belgesel, sinema filmi ve yurtdışı etkinlikleri gibi faaliyetler yapacağız. Kampanya kapsamında rol model olarak oluşturulan FATİ karakterimizin, engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak konusunda çok önemli bir rol oynayacağına inancımız tamdır.” ifadesine yer verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER