ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:14

"Engelliler için birçok çalışma yaptık"

"Engelliler için birçok çalışma yaptık"


AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, engellilerin sosyal yaşama tutunmaları için birçok yasal düzenlemenin hayata geçirildiğini belirtti.

Bedensel Engelliler Derneği Malatya Şube Başkanı Ahmet İlhan ile dernek yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Başkanı Tüfenkci’yi ziyaret etti. Bülent Tüfenkçi, ziyarette yaptığı konuşmada, partilerinin iktidarda olduğu 10 yılı aşkın sürede engelliler için önemli düzenlemeler yapıldığı söyledi. Yapılan çalışmaların toplumda takdirle karşılandığını anlatan Tüfenkçi, “AK Parti iktidarları döneminde engelli vatandaşlarımız açısından devrim niteliğinde gelişmeler oldu. Engelli kardeşlerimiz maddi ve manevi anlamda kendilerini yeniden buldular. Bu bağlamda yapılması gereken ne varsa yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulması ile engelli vatandaşlarımız için çok büyük bir kazanımdır. Engelli vatandaşlarımızın karşılaşacakları sorunları gidermek, onların daha rahat bir hayat sürmelerini sağlamak ve istihdam sağlama amaçlı kurulmuş bir bakanlığımızdır. Yapılan çalışmalarda toplum tarafından takdirle karşılanmaktadır. Vatandaşlarımızın bizlere ilettiği talepleri ve sorunları da il başkanlığı olarak her zaman takip edeceğiz ve her türlü sıkıntınızı çözme noktasında elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bedensel Engelliler Derneği Şube Başkanı Ahmet İlhan ise engelliler için yapılan çalışmalar nedeniyle iktidara minnet borçlu olduklarını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER