ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 17:57

"Engelliler Denizle Buluşuyor" projesi


Ankara Etimesgut Belediyesi'nin 4 yıldır yürüttüğü "Engelliler Denizle Buluşuyor" projesi çerçevesinde 180 engelli Bodrum'da tatil yapıyor.
Turgutreis beldesindeki Jasmin Resort Otel'de tatil yapan aralarında görme, bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların bulunduğu 180 kişi gönüllerince eğlendi. Çoğu ilk kez deniz gören engelliler, denize girerek sahilde Ankara türküleri eşliğinde oynadı.
Bodrum'da tatilini sürdüren bedensel engelli Şerife Tümer AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok güzel ve eğlenceli 5 gün geçirdiklerini söyledi. Tümer, deniz, havuz, güneş ve canlı müzikle dolu bir hafta geçirdiklerini anlattı.
Görme engelli halk ozanı Celal Yenitürk ise kendilerine bu imkanı veren yetkililere teşekkür ederek, "Tatilimiz çok keyifli geçiyor. Sazım ile sözüm ile gönül gözüm ile sizleri çok seviyorum" dedi.
Engelli annesi Kadife Adak, hayatlarında ilk kez tatile çıktıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
"İlk defa böyle bir tatile geldik. Başkanımız sayesinde çok güzel vakit geçiriyoruz. Eğlenmekten sesim kısıldı, çok mutlu oldum. Bu etkinliklerin devamını diliyorum. Türkiye'de engellilere daha fazla değer verilmesini istiyoruz."
Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Bozdaş da bu tür etkinliklerin engelli bireylere rehabilitasyon sağladığını ve morallerinin en üst seviyeye çıktığını dile getirdi.
Amaçlarının engelli vatandaşları denizle, doğayla buluşturmak olduğunu anlatan Ankara Etimesgut Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Yusuf Koçsoy ise "Engelli aileleri dört duvar arasına sıkışmış bir yaşam sürerler. Belediye Başkanımız Enver Demirel, ilçemizde bulunan engellilerin hayatla buluşup kaynaşmaları amacıyla bu etkinliği 4 yıldır sürdürüyor. Her yıl iki ayrı kafile halinde engellilerimize bu imkanı sağlıyoruz" diye konuştu.
Daha önceki programları Marmaris, Alanya gibi tatil beldelerinde düzenlediklerine işaret eden Koçsoy, "Şu anda 6. kafilemizi Bodrum'da misafir ediyoruz. 7. kafilemizi de eylül ayında başka bir bölgede misafir edeceğiz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER