ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:50

Engelliler, bez torba üreterek doğayı koruyacak

Engelliler, bez torba üreterek doğayı koruyacak


 Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) ve Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun ortaklaşa yürüttüğü 'Engelli Üretiyor Doğa Kazanıyor' projesi, hayata geçirildi.

Engellilere istihdam olanağının sağlanması ve çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan ‘Engelli Üretiyor Doğa Kazanıyor’ projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Proje kapsamında, engelliler tarafından üretilen bez torbaların 330 şirket ve 3 bin 450 noktada tüketicilere ulaştırılması hedefleniyor. TOFD Genel Merkezi ve Beykoz Şubesi’nde bulunan tekstil atölyelerinde engelliler tarafından dikilen bez torbaların satışı ve kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Temsili olarak bez torba diken engelli Belgin Gürbüzer, torbaları marketlerde kullanılmak üzere diktiklerini söyledi. Bez torba kullanımıyla doğaya daha yaralı olunacağını anlatan Gürbüzer, “Sağlık açısından daha iyi ve kullanımı daha kolay.” dedi.

TOFD Başkanı Ramazan Baş ise daha önce kurdukları tekstil atölyesinin engellilerin eğitim ve istihdamında önem taşıdığını belirtti. Bu proje ile birlikte engelliler için yeni bir istihdam alanı oluştuğunu ifade eden Baş, “Atölyemizde üretteiğimiz bez torbalar marketlere dağıtılacak.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER