ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 12:57

"Engelliler adına para toplayanlara inanmayın"

"Engelliler adına para toplayanlara inanmayın"


Amasya Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Keriman Topal, engellilere yardım etme bahanesiyle para toplayanlara karşı vatandaşları uyardı.

Topal, başka şehirlerden gelip ilçe merkezinde vatandaşların yolunu keserek, “Tekerlekli sandalye ve ortopedik ekipman alacağız” diye gazete, dergi, ve çeşitli eşyalar satanlara itibar edilmemesini istedi.
Engellilere tekerlekli sandalye almak üzere bağış topladıklarını söyleyen kişi ve kişilerin vatandaşların duygularını istismar ettiğini ifade eden Topal, şunları kaydetti: “Son günlerde ilçemizin farklı bölgelerinde bazı gençler ellerinde dergi, boyama kitabı gibi basılı materyalleri engelliler yararına ve bazı şehir içi şehir dışı engelli dernekleri yararına olduğunu söyleyerek satış yapmakta ve bağış toplamaktadır.

Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde bütün engelliler maaşa bağlanmış veya bağlanmaktadır. Yerelde ise kaymakamlığımız ve derneğimiz, engellilerin bireysel ve kurumsal sorunlarını çözmekte erişilebilirliği arttırıcı önlemler almaktadır.

Engelli vatandaşlarımız da yaşama sevincini kaybetmeden onurlu bir şekilde hayatını idame ettirmektedir. 16 yıldır engelli vatandaşların yanında olan Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği bundan sonrada olmaya devam edecektir. Para toplayan şahıslarla derneğimizin yakından, uzaktan alakası yoktur.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER