ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:15

Engelliden çalıp engelliye sattılar


Manisa'da Osman Özsoy'a ait, yaklaşık 1,5 ay önce çalınan akülü tekerlekli sandalyenin başka bir engelliye satıldığı ortaya çıktı.
Özsoy'un 75. Yıl Mahallesi 5306 sokaktaki evinin önünden çalınan akülü tekerlekli sandalyeye ait fatura bilgilerinden yola çıkan Manisa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, aracı Turgut Özal Mahallesi'ndeki mermer atölyesinde kalan engelli P.G'nin kullandığını tespit etti.
Araç sahibi Özsoy tarafından da teşhis edilmesinin ardından araç, P.G'den alınarak Manisa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Hasan Özel tarafından sahibine teslim edildi. Çaldığı akülü tekerlekli sandalyeyi 370 lira karşılığında engelli P.G'ye sattığı belirlenen şüpheliler M.A. ve Y.K'nın yakalanması için çalışma başlatıldı.
- "Diğer engelli arkadaş adına üzgünüm"
Akülü aracına kavuşan Osman Özsoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, şeker hastalığı nedeniyle sol bacağının 1 yıl önce kesilmesinin ardından tekerlekli sandalye kullanmaya başladığını anlattı.
Yakınları vasıtasıyla Mudanya ilçesindeki törenle basın mensuplarının huzurunda aracın kendisine verildiğini kaydeden Özsoy, "Garanti belgesi dışında teslim töreni sırasında çekilmiş çok sayıda fotoğrafları da polise teslim etmiştim. Polis garanti belgesinde yer alan model ve seri numarası ile fotoğraflarından yola çıkarak aracımı bulup bana teslim etti. Çok mutluyum. Akülü aracımın yokluğunda gidip gelmek zor olacağı için evden dışarı çıkmadım" diye konuştu.
Özsoy, çalıntı aracı satın alan diğer engelli arkadaşı adına üzüldüğünü ifade ederek, en kısa süre içerisinde mağduriyetinin giderilmesini umut ettiğini dile getirdi.
Akülü aracını bir daha evin bahçesinde ya da apartman içerisine bırakmayacağını belirten Özsoy, "Gerekirse yatak odama koyacağım, bir daha yanımdan asla ayırmayacağım" dedi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER