ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:15

Engelli vatandaşlar tekerlekli sandalyeye kavuştu


Türkiye Omurilik Felçliler Derneği, 80 yürüme engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye verdi.

TOFD tarafından yapılan kampanya kapsamında elde edilen akülü tekerlekli sandalyeler, TOFD Başkanı Ramazan Baş ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in eşi Fulya Terim’in katılımıyla, ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Ataköy’deki dernekte gerçekleştirilen teslim törenine eski sandalyeleriyle gelen yürüme engelli vatandaşlar, yeni tekerlekli sandalyeleriyle evlerine döndü.

Yürüme engelli 12 yaşındaki Fatma Demir de akülü tekerlekli sandalyesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Demir, “Daha önce tekerlekli sandalyem vardı ama o bana çok büyük geliyordu. Omurilik felçlileri derneği sayesinde küçük bir tekerlekli sandalyeye kavuştum. Bu yüzden daha rahat ve akülü.” diye duygularını dile getirdi.

Akülü sandalyelerin teslim töreninde Fulya Terim’e ayrıca yılın annesi ödülü verildi. Terim, “Ocak ayı içerisinden beri ben bu etkinliğin içerisindeyim çok şükür. İnsanları özgürlüklerine kavuşturmak gibi bir misyon edindim. Bunu da bin 800 kişiyle şu ana kadar başardık. Sağ olsun bugün de dernektekiler ve burada tekerlekli sandalyeye sahip olanlar tarafından yılın annesi seçildim. Bana güzel bir ödül verdiler.” dedi.

TOFD Başkanı Ramazan Baş da dernek olarak yaptıkları etkinliklerden bahsetti. Baş, “İlginç organizasyonlarımız da oldu. Köy sandalyeleri ünlüler tarafından tasarlanıp tekerlekli sandalyeye çevrildi. Tekerlekli sandalye için birçok ünlü defile düzenledi. 3430’a sms atarak tüm vatandaşlarımız 5 TL değerinde yardımda bulunabilir.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER