ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 18:13

Engelli öğrencilerin diploma mutluluğu


Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ), üniversiteye gidemeyen engelli öğrencilere yönelik yürütülen proje kapsamında, 5 gün eğitim alan 13 engelli için cübbe giyme ve diploma töreni düzenlendi.
    
KOÜ Kimya Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Seda Karayünlü Bozbaş danışmanlığında bir araya gelen 46 öğrenci, Kocaeli'de yaşayan ve üniversitede okuma şansı bulamayan 13 engelliye yönelik özel dersler verilerek laboratuvarlarda deneylere katılmaları sağlandı.
    
Toplam 5 gün süren eğitimlerin ardından KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleştirilen temsili mezuniyet törenine katılarak cübbe giyen engelli öğrencilere, diplomaları törenle verildi.
    
KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün törende yaptığı konuşmada, bu özel olayın fakültelerinde gerçekleşmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, kendisinin de öğrenci ve velileri gibi duygulandığını söyledi.
    
Yrd. Doç. Dr. Seda Karayünlü Bozbaş da böyle bir projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu anlatarak, bu projenin diğer üniversitelere de örnek olması gerektiğini dile getirdi.
    
Diplomalarını Prof. Dr. Aygün ve diğer öğretim üyelerinden alan 13 engelli, daha sonra keplerini fırlattı.
    
Özel eğitim alan engellilerin ailelerinin de katıldığı törende, ailelerin zaman zaman duygulandıkları gözlendi.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER