ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 15:19

Engelli öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i parmaklarıyla okudu


Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerine yoğun ilgi devam ediyor. Her akşam farklı konu ve konukların katıldığı Ramazan Çadırı anlamlı bir programa ev sahipliği yaptı.

Kral FM’in programcılarından Afrikalı Ali’nin sunduğu programda, Bağcılar Hazreti Osman Kur’an Kursu görme engelli öğrencilerinin sunumları izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Yaşları 7 ile15 arasında değişen Kur’an kursu öğrencileri, gecede Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuduktan sonra, gruplar halinde ilahiler söyledi. Gecede en çok ilgi gören ise Feride Bozgöz ile Hilal Akman adlı engelli öğrencilerdi. Özel olarak hazırlanmış kabartma Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyan 2 kız öğrenci seyirciden yoğun alkış aldı.

Programda görme engelli 8. sınıfı öğrencisi Lütfi Kerim Mazı, Haşr Suresi’ni ezbere okudu. Programda bazı seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Öğrencilerin ‘seni görmeyen gözü neyleyeyim’ isimli ilahiyi okumasının ardından Bağcılar Belediyesi’nin Engelliler Sarayı’ında eğitim gören öğrencilerin gösterisiyle devam etti. Programda engelli semazen öğrenciler sema gösterisi yaptı. Programa katılan bütün engelli öğrencileri tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i engelli kardeşlerimizden dinlemek ayrıca huzur verici. Ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eder engelli kardeşlerimize başarılar dilerim." dedi.

Program Yetenekliyiz Biz müzik grubunun ilahiler ve kasideler okuması ile sona erdi.
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER