ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:50

Engelli kadınlar meslek öğreniyor

Engelli kadınlar meslek öğreniyor


Yüreğir Belediyesi Kültürevleri'nde düzenlenen kurslar, vatandaşları meslek sahibi yapıyor. Çukurova Kalkınma Ajansı destekleri ve Seyhan Soroptimist Kulübü Derneği’nin yürüttüğü ‘Mesleğim Umudum Projesi’ Mehmet Akif Kültür Evin’de devam ediyor.

        Kursiyerleri ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yapılan çalışmaları yerinde gördü. Kursiyerler kendi yaptıkları ürünlerden bazılarını Başkan Çelikcan’a hediye etti. Yerel yönetimler ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğinden başarılı sonuçlar ortaya çıktığını belirten Başkan Çelikcan, “Bölgemizde göçle gelen engelli kadınlara yönelik mesleki eğitim ve istihdamlarına katkı sağlamak amacıyla yürütülen projemiz Mehmet Akif Ersoy Kültürevi’nde faaliyete başlamış durumda. 50 engelli kadının katılım gösterdiği kursta, kadınlara uzman hocalar eşliğinde hazır giyim eğitimi ve trikotaj eğitimi veriliyor. Kurs sonunda kadınlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Aynı zamanda kurstan mezun olan 5 engellinin istihdamı sağlanacak." dedi.

        Proje kapsamında 40 tekstil makinesinin bulunduğu örgü ve hazır giyim atölyesi kurduklarını ifade eden Çelikcan, “Ben buraya gelen bütün arkadaşlarımızı ve hocalarımızı kutluyorum. Yüreğir’deki 10 kültür evimizde de bütün engelli vatandaşlarımıza eğitim vermenin kıvancı içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

        Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Duygu Sezginer de engellilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER