ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 22:26

Engelli çocuklar tiyatro ile buluştu

Engelli çocuklar tiyatro ile buluştu


Bursa İnegöl Belediyesi, engelli vatandaşların sosyal hayattan maksimum derecede faydalanması için sosyal projeler geliştiriyor. Belediye en son engelli çocukları tiyatro ile buluşturdu. İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro gezisi kapsamında aileleri ile beraber yaklaşık 35 kişilik bir heyet Bursa da Yıldırım Kent Konseyi'nin engelliler için yapmış olduğu etkinliğe katıldı.

Vatandaşları bizzat kendisi Bursa’ya uğurlayan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş burada yaptığı konuşmada, engelli vatandaşları sosyal hayata dâhil edebilmek için bu tür çalışmaları önemsediklerini ifade ederek, “İnegöl Belediyesi olarak tüm engelleri kaldırıp engelli vatandaşlarımızı sosyal hayatın içine alarak, hayatı onlar için daha kolay ve huzurlu hale getirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Engelli çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş şöyle konuştu: “4 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde de inşallah ortak olarak bir organizasyon programımız var. Bu günü, gerek Zihinsel Engelliler Derneğinin, gerekse de engellilerle alakalı okulumuzla beraber hep birlikte icra edeceğiz. Bu akşam buraya gelen bu çağrımıza cevap veren ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun ailelerin gönderilmesi ile alakalı bu akşam Engelliler Okul müdürümüzde bizimle beraber oldu. Ben vatandaşlarımıza hayırlı yolculuk diliyor, inşallah hoşça bir vakit geçirmelerini temenni ediyorum.”

Dost Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu tarafından organize edilen, Ercan Kılıç'ın yazıp yönettiği "Engel bedende" isimli tiyatro oyununu Bursa Barış Manço Kültür Merkezinde izleme fırsatı bulan engelli çocuklar ve aileleri keyifli saatler geçirdiklerini belirterek İnegöl Belediyesine ve Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER