ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:31

Engelli çocuklar aileleriyle gönüllerince eğlendi

Engelli çocuklar aileleriyle gönüllerince eğlendi


Canik Belediyesi, Canik Özel Çocuk ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği'nin işbirliğiyle Meşe Tesisleri'nde kahvaltı ve gezi programı düzenlendi.

Canik Belediyesi,10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen programa Canik Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Erbay, Selçuk Kemeröz, İrfan Göz, Canik Özel Çocuk ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Hacer Altuntaş, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz, Özel Canik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü, engelli çocuklar ve veliler katıldı.

ENGELLİ ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Kahvaltı'nın ardından üstü açık otobüsle ilçe turu yapan engelli çocuklar, şarkılar söyleyip gönüllerince eğlendiler. Velileri ile birlikte mutlu bir gün geçiren çocuklar, kendilerine bu imkanı sağlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkür ettiler. Veliler ise Canik Belediyesi yavrularımız kadar bizleri de çok mutlu etti. Herkesin bir gün engelli olabileceği gerçeğini kimsenin unutmaması gerekir. Bizler engelli anneleri olarak yavrularımızın mutluluğu için çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

ENGELSİZ BİR CANİK

Canik Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz ise, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama entegrasyonunu sağlayabilmek adına hayata geçirdiğimiz projelerimizi engelsiz olarak yapıyoruz. Özellikle Adnan Menderes Demokrasi Meydanı, Hizmet Binası ve Otopark Projemizi Sivil Toplum kuruluşlarının fikirlerini alarak inşa ettik. Amacımız engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak. Tabi engellilerimizin evlere mahkûm edilmeden sosyal hayatta yer edinebilmeleri toplumsal bir sorundur. Bu sorunu hep birlikte aşmalıyız. Canik Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize yönelik güzel projelerimiz var. Bu projelerin en önemlisi Down Cafe projesi. Bu proje ile engelli çocuklarımız burada kendilerine has sosyo kültürel faaliyetlerde bulunmanın yanı sıra meslek kurslarına katılma imkânına sahip olacaklar." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER