ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 16:26

Engelli çocuk ve annesi yeni eve kavuştu

Engelli çocuk ve annesi yeni eve kavuştu


 Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), evleri yıkılmak üzere olan engelli çocuk ve annesine yeni bir ev yaptı.

Vakfın sahip çıktığı Ramazan Yaman, kendisinin özürlü olduğunu ve annesiyle Hacı Alioğlu Mahallesi'nde yaşadığını söyledi. Bir yıl öncesinde rahatsızlanan babasını da kaybettiklerini belirten Yaman, valiliğin kendilerine yeni bir ev yaptırmasıyla yeninden hayata tutunduklarını ifade etti. Yaman, önceki evlerinin çok kötü olduğunu, duvarların yarıldığını, çatının aktığını, rutubet ve nemden dolayı sürekli rahatsızlık yaşadıklarını anlattı. Yaman, “Bizlere sahip çıkan vakıf yetkililerine ve Vali İrfan Balkanlıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Bu tür şartlarda yaşamımızı sürdürmemiz imkansızdı. Babam da zaten uzun süredir rahatsızlık çekiyordu. Eski evimiz yıkılarak yerine lüks köşk gibi bir ev yapıldı. Rüyamızda görsek inanamazdık.” dedi.

SYDV Müdürü Süleyman Arı da vakıf olarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Arı, ailenin yaşadığı evin durumunun çok kötü olduğunu ve insan sağlığı açısından son derece sıkıntılı bir ortam olduğunu gördüklerini ifade ederek, aileyi, öncelikle geçici olarak başka bir eve çıkararak bir yıllık kirasını ödediklerini belirtti. Arı, bu süre içerisinde evi tamamladıklarını belirterek, “Yeni ev oldukça modern ve sağlıklı bir bina oldu. Ayrıca, eşyalarını da temin etmeye başladık. Çok yakın bir zamanda ailemiz mutlu ve sıcak bir yuvaya kavuşacak.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER