ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:13

Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olamaz


Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi, Erbaa Milli Eğitim Müdürlüğü , Erbaa Engelliler Derneği, ve Erbaa Eğitim Uygulama Okulu, engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek ve hayatın her alanında görülen engellerin kaldırılması amacıyla “Engelsiz yaşam yürüyüşü” düzenledi.

Engelliler Haftası münasebetiyle Erbaa Gazi Bulvarından Cumhuriyet Meydanı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşe, Erbaa içerisinde eğitim faaliyetleri yürüten rehabilitasyon merkezleri, okullar ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Engelliliğin bir kusur değil herkesin yaşayabileceği bir olgu olduğunu vurgulayan Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, “Engelliler Haftası Münasebeti ile yapılan bu yürüyüşle engelli kardeşlerimizin yanında olmak istedim. Engellilerde herkes gibi birer bireyler. Engellilik birer kusur değildir. Engelli kardeşlerimize toplumda saygı gösterilmesini ve farkındalık oluşması için bu organizasyona beraber katıldık.” dedi.

Yürüyüş boyunca “Engelsiz bir dünya için el ele”, “En büyük engel sevgisizliktir”, “Ne oldum deme ne olacağım de”, “Herkes bir engelli adayı”, “En büyük engel engellemektir”, “Beynindeki engeli kaldır”, “Hayatı paylaşmak için engel yok” pankartları açıldı ve sloganlar atıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER