ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 20:40

Enfeksiyon kapan profesör öldü

Enfeksiyon kapan profesör öldü

Ameliyat sonrası enfeksiyon kapan profesör öldü


Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Öztürk geçirdiği ameliyat sonrası enfeksiyon kapması sonucu hayatını kaybetti.

Samsun OMÜ, 10 gün içinde 2'nci acıyı yaşıyor. Daha önce ağaçtan düşme sonucu hayatını kaybeden Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kartal'dan sonra şimdi de enfeksiyon kapması sonucu Prof. Dr. Turgukt Öztürk yaşamını kaybetti. Samsun'daki özel bir hastanede polip ve safra kesesi ameliyatı olan 52 yaşındaki Prof. Dr. Turgut Öztürk taburcu edildikten sonra yarasının enfeksiyon kapması yüzünden OMÜ Tıp Fakültesi hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşamını yitiren Öztürk için görev yaptığı OMÜ Ziraat Fakültesi'nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Öztürk'ün eşi Aşkın Öztürk, çocukları Begüm(20) ve Burçak Öztürk (13), annesi ve yakınları, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Burada konuşan Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, "Genç yaşta aramızdan ayrılan öğretim üyemizin acısını yüreğimizde yaşıyoruz." diyerek yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu.

Prof. Dr. Turgut Öztürk, Kıranköy Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER