ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 00:57

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kırşehir'de


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'de ne zaman bir büyüme, gelişme ve ilerleme sağlansa iktidarın paçasından tutup aşağı çeken bir yapı oluşuyor" dedi.
AK Parti Kaman İlçe Başkanlığının İlçe Kültür Merkezi'nde düzenlediği proje tanıtım toplantısında konuşan Bakan Yıldız, 30 Mart akşamında seçim sonuçlarının ortaya çıkacağını, sonuçların ülkeye hayır ve güzellik getireceğine inandığını söyledi.
Gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalıştıklarını belirten Yıldız, şöyle konuştu:
"Çok başarılı çalışmalar yaptık. Sağlıkta dönüşüm, ulaşımda yapılan çalışmalar, enerji alanındaki yatırımlar gibi bir çok sektörde büyük adımlar atıldı. Çok iyi ve başarılı çalışmalar yaptık. Bize diyorlar ki: 'Biz başbakanı istemiyoruz'. Buna siz tek başınıza karar veremezsiniz ki. Buna karar verecek olan milletimizdir. Başbakanımız ne diyor: 'Kimse telaş yapmasın, kimse endişelenmesin ve kimse paniklemesin. 30 Mart akşamında vatandaşımız bize ne görev verdiyse öpüp başımızın üstüne koyacağız' dedi. Niye siz aynı şeyi yapmıyorsunuz? Sizin desteklerinizle biz her zaman dik duracağız."
Geçmiş yıllarda olduğu gibi 17 Aralık'ta da demokrasi ve siyasi iktidarın engellenmesinin amaçlandığını vurgulayan Bakan Yıldız, şöyle devam etti:
"Türkiye de ne zaman bir büyüme, gelişme ve ilerleme sağlansa iktidarın paçasından tutup aşağı çeken bir yapı oluşuyor. Daha önce iktidarda olanlar çok farklı sebeplerle sizden almış olduğu yetkiyi götürüp başkasına vermişlerdir. Şimdi deniyor ki: 'Milletten aldığımız bu yetkiyi siz de verin.' Niçin verelim bu yetkiyi? Her biriniz verdiğiniz bu oyların kıymetini bilmelisiniz. Bu, sadece Kırşehir'in seçimi olmayacak. Aynı zamanda Türkiye'nin siyasi iktidarı ile beraber sürdürülebilen bir seçim olacak. Bu seçimden sonra yeni bir Türkiye ile beraber mi olacağız yoksa başımıza sık sık getirdikleri gibi eski koalisyon hükümetlerine mi dönüşeceğiz? Biz buna razı olamayız arkadaşlar. Biz buna göz yumamayız. Kim bizimle üzüm yemek isterse gelsin beraber üzüm yiyelim."
Bakanlığının çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldız, Türkiye'nin ilçelerinde de artık doğalgazın kullanıldığını söyledi. Nüfusu 10 bini geçen ancak doğalgazın ulaşmadığı ilçeler olduğunu ifade eden Yıldız, bunların içerisinde Kaman'ın da bulunduğunu dile getirdi. Bakan Yıldız, yerel yöneticilerin de katkısıyla abone müracaat sayısını artırarak ilçeye doğalgaz getirmeyi arzu ettiklerini sözlerine ekledi.
AK Parti Kaman Belediye Başkan adayı Alpaslan Güzel, Bakan Yıldız'ın konuşmasının ardından projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Bakan Yıldız, daha sonra Mucur ilçesine geçerek, AK Parti Mucur belediye başkan adayı Ömür Toker'in seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara hitap etti. Seçmenlerden oylarına sahip çıkmalarını isteyen Yıldız, 30 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER