ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 21:34

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseride

Yıldız, "Birçok alanda yatırım yapılır ama en önemli yatırım bizim çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır" dedi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner  Yıldız, beraberinde Vali Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin "Yetim Çocuklar" için Anadolu Harikalar Diyarı'nda düzenlediği iftar programına katıldı.

Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, sözlerine, ramazanın birinci gününde Soma'daki yetimlerle beraber olduklarını hatırlatarak başladı.

"Yetim Çocuklar" iftarlarının ülke genelinde 832 noktada düzenlendiğini vurgulayan Bakan Yıldız, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı yardımlaşmanın, dayanışmanın ayıdır. Kayserimiz hayırseverleri ile meşhurdur. Fakiri zengini demeden, yoku yoksulu demeden, bir arada yaşayabilen ve birbirini anlayabilen, birbirine derdini açabilen bir ilimizdir. Tabi çocuklarımızın iyi bir geleceğe ulaşması bizlerin görevi. Hükumetlerin, merkezi ve yerel yönetimlerin görevi. O yüzden şu anda bulunduğumuz ülkeden daha iyi bir ülkeyi, kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza hediye etmemiz lazım. Bütün çalışmamız, uğraşımız bundan kaynaklanıyor. En büyük yatırımı eğitime ve çocuklarımıza yapıyoruz. Bir çok alanda yatırım yapılır ama en önemli yatırım bizim çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER