ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 09:27

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Suriye ve Mısır'daki kardeşlerimiz de dahil olmak üzere bütün iman edenlerin selamet içerisinde olmasını temenni ediyor herkesin bayramını kutluyorum" dedi.
Bayram namazını tarihi Hunat Cami'nde kılan Yıldız, namaz sonrasında yaptığı açıklamada Kabe'de ibadetlerini tamamlayıp bugün hacı olacakları tebrik ederek, bütün insanların bayramını sağlık ve sıhhat içerisinde geçirmesi temennisinde bulundu.
Bayramların huzur ve barışa vesile olması için dua ettiklerini ifade eden Yıldız, "Suriye ve Mısır'daki kardeşlerimiz de dahil olmak üzere bütün iman edenlerin selamet içerisinde olmasını temenni ediyor, herkesin bayramını kutluyorum. Nice bayramlara sağlık ve sıhhat içinde ulaşmalarını Allah'tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu.
Bugün Güney Kore'nin Daegu kentinde düzenlenecek Dünya Enerji Kongresi'ne katılmak üzere Kayseri'den ayrılacağını belirten Yıldız, dünyadaki en büyük enerji organizasyonunu devralmak için gittiğini söyledi.
2016 yılında kongrenin ev sahipliğini Türkiye'nin yapacağını ifade eden Yıldız, "Bu konuda tüm yetkileri almış bulunuyoruz. 150'den fazla ülkeden yaklaşık 9 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek kongrede dünyanın enerji meseleleri konuşulacak. Türkiye açısından başlı başına bir prestij" diye konuştu.
Cami çıkışında Melikgazi Belediyesi tarafından vatandaşlara lokum dağıtıldı. Bakan Yıldız, basın mensuplarına da lokum ikram etti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER