ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 13:35

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Kayseri'de


 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Oktay Ekşi'ye açtığımız davada kazandığımız 4 bin lirayı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki, eğitimlerini tamamlayamayan veya o fırsatı bulamayan annelerin istifade etmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına vereceğiz" dedi.
     Bakan Yıldız, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyini ziyaret etti. Konsey başkanı Aysen Tarcan'la görüşen Yıldız, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
     Burada konuşan Yıldız, Türkiye'nin sağlam geleceğini inşa edecek olan gençlerle beraber olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.
     Bir gazetecinin, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'den kazandığı tazminatı anımsatıp değerlendirmesini sorması üzerine, Bakan Yıldız, "Oktay Ekşi'nin bir yazısından dolayı kendisine Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ve ben bir dava açmıştık. Annelere olan hakaretin cezasız kalmamasını özellikle istemiştik. Birincil mahkemeler lehimize karar verdi ve 4 bin lira tazminata hükmetti. Oktay Ekşi temyize gitti, temyizde de Yargıtay bizi haklı buldu" dedi.
     Yıldız, "Oktay Ekşi'ye açtığımız davada kazandığımız 4 bin lirayı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki, eğitimlerini tamamlayamayan veya o fırsatı bulamayan annelerin istifade etmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına vereceğiz" diye konuştu.
     Çözüm sürecini hatırlatan Yıldız, paranın, böyle bir dönemde 3-5 annenin okuma yazma öğrenmesinde kullanılması halinde mütevazi de olsa fayda sağlanacağını sözlerine ekledi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER