ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:32

Endişeli bekleyiş sürüyor

Endişeli bekleyiş sürüyor

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından, yakınlarından haber almak isteyen işçi ailelerinin endişeli bekleyişi devam ediyor.


Dün öğle saatlerinde meydana gelen olay sonrası başlayan arama kurtarma çalışmalarında yaklaşık 20'nci saate girildi. Arama çalışmalarına Manisa'nın yanı sıra İzmir, Balıkesir, Kütahya, Aydın, İstanbul illerinden gelen AFAD, belediye itfaiye ve 112 acil servis ekipleri katılıyor. Arama kurtarma yönünde tüm imkanlar seferber edilirken, çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Maden alanında endişeli bekleyişlerini sürdüren işçi yakınları, her çıkan cenazeyi gözyaşlarıyla karşılıyor, kendi yakınları olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Yakınlarının öldüğünü öğrenenler ise büyük acı yaşıyor.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığına bağlı "Mobil Koordinasyon Merkezi" de maden sahasına gelerek görev yapmaya başladı. Mobil merkezde yaralı işçilerin hangi hastanelerde olduğu ve durumlarına ilişkin bilgiler listeler halinde ilan edildi. İşçi yakınları listede yakınlarının isimlerini bulmak için çalıştı.

Öte yandan maden sahasında Kızılay Derneği tarafından kurtarma çalışmalarını yürüten ve yakınlarından haber almak için bekleyişlerini sürdürenlere gıda ve içecek yardımı yapıldı.

Taner Yıldız olayın ardından geldiği somada çalışmaları koordine edip denetiliyor

Maden sahasına Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun bugün, Bahçeli'nin ise yarın gelerek incelemelerde bulunması bekleniyor. Ziyaretler nedeniyle maden alını çevresinde nedeniyle güvenlik önlemleri arttırıldı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER