ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 18:36

'En iyi kardeşlik hikayesi'ni yazanlara ödülleri verildi

En iyi kardeşlik hikayesini yazanlara ödülleri verildi


Konya Meram Belediyesi ve Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) iş birliğiyle düzenlenen 'Senin En İyi Kardeşlik Hikayen' adlı yarışmanın ödülleri törenle verildi.

    Türkiye genelinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler, Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu'nda düzenlenen törenle ödüllerini alırken, programa katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara değindi. Erdem, "Sözde çevre duyarlılığı adına eylem yapan, huzuru bozan bu insanlar ortalığı yakıp yıkıyorlar. Eğer bu arkadaşlar dini anlamda iyi bir eğitim almış olsaydı, bu insanlara insani değerler eğitimi verilebilseydi bunu yapmazlardı." dedi.
    
    AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu'nun imam hatip nesline övgüler dizdiği konuşmasından sonra kürsüye çıkan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, belediye olarak eğitime yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi. "İnsanlığın ihtiyaç duyduğu kardeşlik ruhu imam hatiplerin değerlerinde saklı." diyen TİMAV Başkanı Ecevit Öksüz, bu ruhu Türkiye ve dünyaya haykırmak için çalıştıklarını söyledi.

    Konuşmalardan sonra 'Senin En İyi Kardeşlik Hikayen' adlı yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye de 2 bin TL'lik hediye çeki verilen yarışmada mansiyon ödülü kazanan 5 kişiye de dizüstü bilgisayar hediye edildi.

    Program, Ömer Karaoğlu konseriyle sona erdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER