ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:35

En güzel mektubu yazan öğrenciler ödüllendirildi

En güzel mektubu yazan öğrenciler ödüllendirildi


Manisa İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Çanakkale Kahramanlarına Mektup" konulu yarışmada Özel Şehzade Mehmet Koleji öğrencisi Zeynep Cesur, "Dedemin Aziz Ruhuna" mektubuyla birinci oldu. Manisa Fen Lisesi öğrencisi Yunus Can Erbay ikinciliği, Sosyal Bilgiler Lisesi öğrencisi Leyla Vural üçüncülüğü elde etti. Manisa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Somalili Sahra Ahmet Osman da, "Çanakkale Kahramanları" mektubuyla dereceye girdi. İlk yüzde 30'a giren 86 öğrenciye, fotoğraf makinesi ve "Çanakkale… Ah! Çanakkale…" isimli kitap hediye edildi.

Manisa Öğretmenevi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Halil İbrahim Daşöz, projenin çok önemli olduğunu belirterek, “Çanakkale, tarihimizin en şanlı sayfalarındandır. Bu savaşın önemini, orada verdiğimiz şehit sayısını, savaşın yapıldığı şartları hepimizin çok iyi bilmesi gerekiyor. Çanakkale geçilseydi, bugün dünya tarihi farklı olurdu. Belki bizler de hiç olmayacaktık. Ayrıca orası, bugün için milli birliğimizin beraberliğimizin sembol şehri. Oradaki 10 binlerce şehiden soyadları bile belli değil, sadece baba adı, doğum tarihi ve doğum şehri belli. Çanakkale’de, ülkenin her yerinden şehit verilmiştir. Bu ülkenin tapusudur orası. Birlik ve beraberliğinin simgesidir, ortak paydasıdır. O yüzden hepimizin ve her çocuğumuzun bu bilinçte olması gerekiyor.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise il genelindeki yarışmada 280 öğrencinin seçildiğini, dereceye giren 86'sının ödüllendirildiğini söyledi. Altınsoy, 280 öğrenci için 29 Nisan-3 Mayıs 2013 arasında Çanakkale gezisi düzenleneceğini kaydederek, “Gezi sırasında öğrenciler tarafından çekilen fotoğraflardan, İl Değerlendirme Komisyonu tarafından uygun görülen 100 tanesi, ayrıca 280 mektup ve öğrencilerin gezi sonundaki duygu ve düşüncelerini ifade eden yazılardan 20 tanesi kitap halinde bastırılarak bütün okullara dağıtılacak.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER