ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 10:54

En güzel kebaba bir yıl ücretsiz elektrik


Sinop’un Boyabat ilçesinde Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi (YEDAŞ), Boyabat Panayırı nedeniyle bir yarışma düzenledi. YEDAŞ, ilçede yaygın olarak yapılan Sırık Kebabı ustaları arasında düzenlenen yarışmada en güzel kebabı yapan ustaya bir yıl boyunca bedava elektrik verdi.

23 Ekim tarihinde başlayan ve her yıl geleneksel olarak yapılan Boyabat Panayırı etkinlikleri kapsamında, bölgenin elektrik dağıtım işlerini yapan YEDAŞ’ın ilçedeki Sırık Kebabı ustaları arasında düzenlediği yarışma sonuçlandı. Yarışma kapsamında en güzel Sırık Kebabı yapan Kemal Madenci adlı usta birinci seçildi. Yarışmada birinci seçilen Sırık Kebabı ustası Madenci’ye YEDAŞ bir yıl boyunca ücretsiz elektrik verecek. Yarışmada ikinci olan ikinci olan Mehmet Ali Mert 6 ay boyunca ücretsiz elektrik kullanma ve üçüncü olan Metin Özboğa adlı usta ise 3 aylık bedava elektrik kullanma hakkı elde etti.

Yarışmada 70 puan alarak dereceye giren Sırık Kebabı ustası Kemal Madenci, amacının dereceye girmeden ziyade, Boyabat ve çevresinde önemli bir yere sahip olan Sırık Kebabı’nı tanıtmak olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER