ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 18:22

"En çok kurs açan belediyeyiz"


Samsun’un İlkadım Belediye Başkan Necattin Demirtaş, Türkiye’de en çok kurs açan belediyenin kendileri olduklarını söyledi. Unkapanı Kültür Merkezi öğrencilerinin, ‘Minik Ellerin Marifetleri’ adlı resim sergisini gezen Başkan Demirtaş, gençleri karanlık sokaklardan kurtarmak için eğitim tesislerine önem verdiklerini kaydetti.

    Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, İlkadım Belediyesi Kültür Müdürü Ferhat Çobanoğlu, Unkapanı Kültür Merkezi Sorumlusu Rükiye Çamaş ile davetliler ve öğrenciler de hazır bulundu. İlkadım Belediyesi halk oyunları ekiplerinin gösteri yaptığı sergide çocuklar, gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun olarak yaptıkları 150 resmi sergiledi.

    Sergiyi gezen Başkan Necattin Demirtaş, gençlere eğitim ve sporu bir arada gerçekleştirebileceği yeni mekanlar oluşturarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya hedeflediklerini kaydetti. En önemli yatırım insana yapılan yatırım olduğunu söyleyen Başkan Demirtaş, “Çocuğun araladığı kapıdan içeri girebilmek ve onun baktığı pencereden bakabilmek, biz büyükler için çok kolay olmasa gerek. Bu sergimizde her bir çocuğumuz; tamamen içsel, düşsel ve yürekten gelen sezgilerle, hayal dünyalarını zorlayarak muhteşem eserlere imza atmışlar. Şahsım adına tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum.” dedi.

    Başkan Demirtaş’a şehit polis eşi olan resim öğretmeni Nurgül Arslan, ebruli sanatı hakkında bilgi verdi. Modern bir yaklaşım ile gül ebruları yapan 10 yaşındaki Ebrar Tellioğlu'nun yaptığı ebru çalışmasını Başkan Demirtaş, hayretler içinde izledi.

    Sergi sonrası Başkan Demirtaş, öğrencilere 30 eserden oluşan Dünya Gençlik Klasikleri kitaplarını hediye etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER