ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 12:57

"En büyük zenginlik aile huzurudur"


Eğitimci - yazar Halit Ertuğrul, dünyanın en büyük zenginliğinin aile huzuru olduğunu, aile yaşamında yakalanan huzur kaybedenler için sahip olunan mal varlığının bir fayda sağlamayacağını belirtti.

Malatya Memurları Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MEMURDER) tarafından ‘Aile İçi İletişime Farklı Bir Bakış’ isimli konferans düzenlendi. Malatya Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa eğitimci yazar Halit Ertuğrul konuşmacı olarak katıldı.
MEMURDER Başkanı Abdurrahman Şentürk, konferans öncesi yaptığı konuşmada, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivil toplum kuruluşu olarak yürüttükleri projelerle sosyal yaşama katkı sunmaya çalıştıklarını anlatan Şentürk, geçtiğimiz yıl yürüttükleri ‘Toplumun Temeli Kadın’ projesi kapsamında 50 kız öğrenciye burs, 130 kız öğrenciye kırtasiye desteği sağladıklarını anlattı. Ayrıca 30 kişiye bilgisayar ve mefruşat kursu vererek melsen edinmelerine katkı sunduklarını ifade eden Şentürk, şöyle devam etti: “Hayata geçirdiğimiz projeler çerçevesinde kadın ve kız çocuklara yönelik çeşitli geziler düzenleyerek sosyal destekler sağladık. Kurduğumuz internet merkezi ile mahalledeki gençlerin uygun bir ortamda interneti kullanmalarını zemin hazırladık. Kitap okuma kampanyaları düzenleyerek, çocuklara kitap okumanın önemini anlattık. Yarışmalar düzenleyerek kitap okumayı teşvik etmeye çalıştık. Hafta sonları derneğimizde çocuklara bedava dersler verdik. 2013 yılı içinde de yürüttüğümüz projelere destek olarak Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürüteceğimiz ‘Milleti Yaşat ki Devlet Yaşasın’ adlı projemizle devam edeceğiz. Burada da çocuk yetiştirmenin önemini özellikle evleri ziyaret ederek eğitimci arkadaşlarımızla çocuk yetiştirmenin önemini anlatmaya çalışacağız. Bir milletin devam ve bekası iyi yetiştirilmiş nesillerle kaimdir. Hiç şüphe yok ki, nesillerin iyi yetiştirilmesinde en birinci vazife anne ve babalara düşmektedir.”
Açılış konuşmasının ardından Sümeyye Karaman isimli öğrenci ‘O Bir Kadın’ isimli şiiri seslendirdi.
4 BİN 247’İNCİ KONFERANSINI VERDİ
Eğitimci yazar Halit Ertuğrul da 15 yıldır Anadolu yollarında olduğunu, düzenlenen etkinliğin 4 bin 247’inci konferansı olduğunu ifade etti. Hayatın en zor imtihanının insanın eşiyle yaşadığı aile hayatı olduğunu söyleyen Ertuğrul, “Rabbim sizleri evladınızla, eşinizle imtihan etmesin. Hayatın en zoru ve dayanılmazı, eş ve çocuklarımızla olan imtihanlarımızdır. Bu imtihan başka bir imtihana benzemiyor. Başkalarına akıl vermek, öneriler sunmak çok kolay ama ateş sizin hanenize, sizin kalbinize düşünce bu o kadar kolay değil” dedi. Huzurlu bir yaşam için insanın kendisini sürekli sorgulayarak yanlışlarını düzeltmesi gerektiğinin altını çizen Ertuğrul, hayatta en büyük zenginliğin aile hayatında huzur olduğunu vurguladı. Ertuğrul, “Huzuru kaybedenler ise sahip olduğu zenginliğin faydası yoktur.” diye konuştu.
Konferans sonunda Ertuğrul, okurları için kitaplarını imzaladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER