ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:19

Emrullah'ın da cesedi bulundu


Hakkari´nin Yüksekova ilçesine bağlı Adaklı köyünde suya kapılarak kaybolan ikiz kardeşlerden Beytullah Temelli´nin cesedine dün ulaşılmasının ardından kardeşi Emrullah´ın cesedine bugün ulaşıldı.

İlçeye yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Adaklı köyünde suya kapılarak kaybolan Emrullah ve Beytullah Temelli isimli ikiz kardeşlerin bulunması için iki gün önce başlatılan arama çalışmaları devam ediyordu bu sabah erken saatlerde başlatılan çalışmalarda diğer kardeşin cesedine de ulaşıldı. Arama çalışmalarında dün büyük kardeş Beytullah bulunmuştu devam eden çalışmalarda dün bulunamayan kardeş bugun sabah saatlerinde başlatılan çalışmalarda bulundu. Hakkari ve Van´dan gelen Sivil Savunma Arama ve Kurtarma ekipleri ile jandarma ekipleri çalışmalarına aralıksız devam etti yapılan çalışmalar neticesinde diğer kardeş de bulundu.

İl ve İlçe Jandarma ekipleri AFAD ve AKUT ekiplerinin katıldıkları çalışmalar devam ederken jandarma ekipleri havadan da aramalara destek verdi.

Köylüler el ele vererek suda geniş halkalar oluşturup arama çalışmalarına destek verdi. Ölen çocukların yakınları dünden beri sürdürdükleri çalışmalara bugun de devam etti. Diğer köylerde yapılan aramaları ise köy sakinleri ve korucular yaptı.

Dün bulunan Beytullah´ın bulunan cesedinden sonra Emrullahın cansız bedeni de Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER