ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:06

Emrullah İşler: Olaylar, Gezi'nin taklidi ve kopyası


Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Gezi olaylarında yaralanan Berkin Elvan'ın dün hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan olaylara ilişkin, "Bu olayların benzerlerini de daha önce gördük, Gezi olaylarını andırıyor. Gezi olaylarının kopyası ve taklidi olarak görüyorum ve dolayısıyla bu olaylara destek veren ve teşvik edenleri de kınıyorum." dedi.

Emrullah İşler, Ankara Yenimahalle'de partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı. Açılışın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan İşler, Gezi olaylarında yaralanan Berkin Elvan’ın dün hayatını kaybetmesinin ardından tüm Türkiye’de yaşanan olaylara ilişkin, "Berkin kardeşimizin ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduk. Önce kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Gerçekten acı bir olay, Allah kimseye böyle acı bir olayı göstermesin. Ancak, bu olay bahane edilerek dün ve bugün olayların terörize edilmeye çalışılması kabul edilecek bir durum değildir. Özellikle başka şehirlerimizde birden bire düğmeye basılmış gibi bütün şehirlerde protestoların yapılması, polisimize taş ve sopa atılması ve bu tür hareket ve saldırılarla sokakların terörize edilmesi doğrusu çok anlamlı." ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ’NİN OYLARINI DÜŞÜREBİLİR MİYİZ ÇABASI"

30 Mart'ta AK Parti olarak büyük bir başarı yakalayacaklarını savunan İşler, şöyle devam etti: "Sayın Başbakanımız zaten ben birinci çıkmazsam siyaseti bırakırım diyor. Ancak ana muhalefet partisinin Genel Başkan Yardımcısı kendi oy oranlarının yüzde 40 olduğunu, bizim 10 puan önümüzde olduğunu söylemesine rağmen genel başkanları bildiğiniz gibi böyle bir söz veremiyor. Dolayısıyla seçimin galibi şimdiden belli. CHP bu seçimde bir kez daha yenilecek ve 30 Mart'tan sonra da CHP'de elbette ki birtakım değişikler olacak. Seçimi kaybedeceğini anlayanlar şimdi, artık sokak hareketlerinde ve sokakları terörize ederek acaba AK Parti'ye zarar verebilir miyiz, hükümeti zayıflatabilir miyiz, AK Parti'nin oylarını düşürebilir miyiz' çabası ve gayreti içerisine girdiler."

"İNSANLARIMIZ ZARAR GÖRÜYOR, BUNLARA FIRSAT VERMEMELİYİZ"

İşler, bu olayların benzerlerini de daha önce gördüklerini de belirtti. Yaşananların, gezi olaylarını andırdığını ifade eden İşler, "Gezi olaylarının kopyası ve taklidi olarak görüyorum ve dolayısıyla bu olaylara destek veren ve teşvik edenleri de kınıyorum. Özellikle CHP, bildiğiniz gibi dünkü olaylarda Şişli Belediyesi'nin çöp arabası fiilen destek verdi. Aynı zamanda CHP, CHP'nin bayrağıyla donatılan araçlarla oraya göstericileri taşıyarak bir şeklinde destek verdiler. Zaten CHP'den de farklı bir şey beklemek doğrusu mümkün değil. Şimdiye kadar da bu tür olayları çok yaptılar. Özellikle ODTÜ yol çalışmasında da bu tür olaylar yapıldı. CHP'nin ön planda olduğunu hep gördük, şurada seçime 18 gün kaldı. Huzur ve barış içerisinde bu seçimi yapmamız lazım. Bundan dolayı ben buradan bütün partilere çağrıda bulunuyor. Lütfen, provokasyon yapmasınlar. Bu ülke hepimizin, bu ülkede bu tür olaylarla ister istemez çatışmalar oluyor ve gençlerimiz zarar görüyor. İnsanlarımız zarar görüyor. Bunlara fırsat vermememiz lazım." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER