ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 09:28

Emniyet'ten gençlere uyarı!

Emniyetten gençlere uyarı!

Terör örgütlerinin son dönemde üniversite çağındaki gençleri hedef alması güvenlik birimlerini harekete geçirdi.


Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı doğrultusunda polis, özellikle üniversiteye kayıtlar için gelecek gençlerin uyarılması ve bilinçlendirilmesiyle için broşürler hazırladı. 

Bu kapsamda üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrencilere özellikle son dönemdeki olaylarla alakalı bilgiler verilerek, öğrencilerden illegal örgütlere karşı dikkatli olmaları ve provokasyonlara gelmemeleri istenecek.

OTOGARDA KARŞILAMA

81 ilde bilgilendirme faaliyetini yürütecek ekipler, öğrencilere kimi illerde otogarlarda kimi illerde de üniversitelerde kurulacak stantlarda el broşürleri dağıtacak. Yeni şafak gazetesinin haberine göre, velilerin de uyarılacağı etkinliklerde polis, terör örgütleri ve uyuşturucu şebekeleriyle ilgili de bilgi verecek. Gençlere örgütlerin tuzak yöntemleri ve buna karşı önlemler aktarılacak.

TUZAKLARA KARŞI DIKKAT!

Üniversitelerde yönlendirilmeye en müsait kişiler olarak görülen 'yeni öğrenciler' için hazırlanan broşürlerde, özellikle sol örgütlerin gençleri nasıl tuzağa düşürebildikleri, öğrencinin güvenini kazanmak için ne gibi hileler yaptıkları anlatılıyor. Broşürde, illegal örgütlerin, ağına düşürdüğü gençleri ailelerinden zamanla nasıl soğuttukları da aşama aşama ele alınıyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER