ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:52

Emniyet'ten açıklama!

Emniyetten açıklama!

Emniyet Genel Müdürlüğü, polisin her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşların polisi olarak görev yapmaya devam edeceğini bildirdi.


Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP'li milletvekillerinin 'edep dışı, çirkin ve seviyesiz' beyanlarını kınadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Emniyet teşkilatı görevlerini hukuk kurallarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak en iyi şekilde yürütme çabasındadır. Polisimiz, kimi zaman kanunların uygulayıcısı olarak vatandaşla karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak personelimiz her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşımızın polisi olarak görev yapmaya devam edecektir.

Daha önce de CHP Milletvekili Levent Gök’ün polisimize, bulunduğu makama yakışmayan şekildeki hakareti ve Gezi olayları süresince yapılan açıklamalar herkesin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini sunan personelimizi derinden incitmektedir. CHP Milletvekili Süheyl Batum’un da teşkilatımıza yönelik hakareti milletvekili sıfatına ve bilim adamı unvanına yakışmamaktadır.

Söz konusu milletvekillerinin, edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını teşkilat mensupları olarak nefretle kınıyor ve bu sorumsuz davranışlarının adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Bu talihsiz beyanatlara rağmen, milletin ve dolayısıyla da polisimizin vekili olanların, daha duyarlı davranmaları gerektiğine olan inancımızı korumaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER