ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:31

Emniyet toplumsal olayların üzerine sosyal projelerle gidiyor

Emniyet toplumsal olayların üzerine sosyal projelerle gidiyor


Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü il genelinde uyguladığı sosyal projelerle dikkat çekiyor. TDP toplumsal olayların sona ermesi ve huzurlu ortamlar için ağırlık verdiği projelerle vatandaşı bilinçlendiriyor, gençlerin kendilerini keşfetmelerini sağlıyor, ihtiyaç sahiplerinin ise kapısına yardım kolisi bırakıyor.

TDP Şube Müdürü Yahya Çolak, yaptığı açıklamada, bu çerçevede, 'Yıldızlar Kaybolmasın Projesi' ile ilk ve orta öğretim çağındaki toplam 560 öğrenciye ulaşarak, 13 spor dalında aktivitelerde bulunmalarını sağladıklarını etti. Çolak ekibiyle birlikte öğrencilere yönelik SODES kapsamında uyguladıkları proje sayesinde gençlerin parlak gelecek oluşturmalarına yardımcı olduklarını belirtti.

TDP İLE ÇANAKKALE’Yİ GEZİP SİNEMAYLA TANIŞTILAR

TDP Müdürü Çolak, uyguladıkları projelerden, 'Tarihimizi Gezerek Öğrenelim Projesi' kapsamında ise Kafkas Üniversitesi'nde (KAÜ) okuyan, derslerinde başarılı öğrencileri Çanakkale'ye götürdüklerini aktardı. Çolak, bu geziyle öğrencilerin, Çanakkale’yi zihnen yaşamalarını sağlayarak geleceğe adım atarken, bu toprakların kazanılma ruhunu düşünmelerini arzu ettiklerini ifade etti.

Ayrıca, Kars’ta birçok ailenin ekonomik sebeplerden dolayı çocuklarını sinemaya götürme imkânlarının olmadığını da gözlemlediklerini dile getiren Çolak, tarihe yolculuk projesi kapsamında, Kars genelinden hiç sinemaya gitmemiş çocuklara ulaşarak onları sinemayla buluşturduklarını açıkladı.

ÇOCUKLAR TEKNOLOJİYLE BULUŞTU

Çolak, öte yandan 'Yeni Nesil Gençlik Projesi'yle özellikle kenar mahallelerde internet ve teknolojiden uzak çocukları, kötü alışkanlıklardan korumak, derslerinin iyileştirilmesi ve sosyal yönden gelişimlerini sağlamak üzere SODES kapsamında hazırladıkları bir başka proje kapsamında oluşturacakları gençlik merkezinde 1 internet salonu, 1 kütüphane, 1 sinema salonu ve 3 adet derslikle daha iyi hizmetler vermeyi hedeflediklerini kaydetti. Çolak, "Bu sayede imkanları kısıtlı olan ailelerin çocuklarının okul dışı zamanlarını kütüphanelerde, güvenli internette ve dersliklerde geçirerek derslerinin iyileşmesini hedefliyoruz. Böylelikle annelerinin ümitle baktıkları çocuklarının geleceğe sağlam adım atmalarını istiyoruz." dedi.



















KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER