ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 14:42

Emniyet, sözleşmeli pilot alacak


Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına sınavla 'sözleşmeli pilot' unvanında 3 pilot alacak.

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği'nin 5. maddesinde yazılı olan ilk atamadaki şartlar isteniyor. Sınavın son başvuru günü olan 8 Şubat 2013 tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. (8 Şubat 1994 tarihi ve öncesi doğumlu olmak)

Adaylardan ülke genelinde çalıştırılmayı; ulusal ve uluslararası yapılacak tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek ve verilen görevle ilgili ihtiyaç olması halinde zaman mevhumu olmaksızın (7/24) esasına göre çalışmayı kabul etmesi isteniyor.

Ayrıca, asgari 1500 saat sabit kanat uçuşuna sahip olmak ve bin 500 saat uçuşun en az 500 saatlik kısmını çift motorlu bir uçakta yapmış olmak gibi teknik özellikler talep ediliyor. Başvurular 4–8 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Başvuruda bulunan adaylardan, belirtilen şartları taşıyanlar, sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacak. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yeri ve sınav tarihi www.egm.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Sözlü ve/veya uygulamalı sınav adayların; mesleki bilgi ve mesleki yeteneği, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü, genel yetenek ve genel kültürü, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER