ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 02:16

Emniyet Müdürü'ne korsan dosyası

Emniyet Müdürüne korsan dosyası


 Samsun Toplu Servis Taşımacıları Derneği Başkanı Hüseyin Binay, AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in aldığı randevuyla İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli'yle görüştü. Piyasada 'korsan' diye tabir edilen, ruhsat ve izin belgeleri olmadan taşımacılık yapan araçların plakalarını hazırladığı bir dosyayla Türkmenli'ye ileten Binay, haksızlığın giderilmesini istedi.

RANDEVUYU MİLLETVEKİLİ DEMİR ALDI

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, geçtiğimiz aylarda Samsun Toplu Servis Taşımacıları Derneği'ne yaptığı ziyarette kendisine iletilen sorunların çözüme kavuşturulması için İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli'den randevu alarak Başkan Hüseyin Binay ve yönetim kurulu üyelerini görüştürdü. Ankara'daki programları nedeniyle ziyarete katılamayan Demir'in yerine AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Dernek Başkanı Hüseyin Binay, "Sizlerle görüşmemizi sağladığı ve konuyu yakından takip ettiği için Milletvekilimiz Cemal Yılmaz Demir'e teşekkür ederim" dedi.

HAKSIZ REKABET VAR

Samsun'da bin 250 üyelerinin bulunduğunu ifade eden Binay, "İl merkezinde C plaka fiyatları 50 bin TL civarındadır, ilçelerde ise aynı plakalar bedelsiz takılmaktadır. Bunu fırsat bilen bazı firmalar ve şahıs araçları aldıkları C plakaları takmakta, çalışma ruhsatları, güzergahları ve izin belgeleri olmadan korsan olarak hizmet vermektedirler. Bunun yanında hiç plaka takmadan sivil plakalı araçlarla servis hizmeti veren çok sayıda ruhsatsız izin belgesiz araç bulunmaktadır. Korsan servis yapan araçlar yüzünden haksız rekabete uğramaktayız" diye konuştu.

"GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTİYORUZ"

Söz konusu araçların plakalarını tespit ettiklerini ve bunları başta Valilik olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne verdiklerini dile getiren Binay, "Fakat yıllardır bir sonuç alamadık. Siz bu haksızlığa göz yummayın. Bu işi ranta çevirmek isteyen firmalar var. Bu durumun önüne geçilebilmesi için esnaf arkadaşlarımızın haklarının korunabilmesi için gereğinin yapılmasını istiyoruz." dedi. Konuşmasının ardından Binay, hazırladığı dosyayı İl Emniyet Müdürü Türkmenli'ye takdim etti.

TÜRKMENLİ: GEREĞİ YAPILACAK

Konuyla yakından ilgileneceğini söyleyen Türkmenli ise "Gerekenin yapılması için çalışma yapacağız." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER