ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 16:33

Emniyet Müdüründen sevindiren haber

Emniyet Müdüründen sevindiren haber

Bingöl’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’in son durumu


Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Bingöl’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’in yoğun bakım şartlarında tedavisinin sürdüğünü belirterek, “Müdürümüzün tedavisinde önemli bir aşamayı geçmiş bulunuyoruz. Bugün solunum cihazından çıkardık hastamızı" dedi.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Zengin, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’in bağlı bulunduğu solunum cihazından ayrıldığını belirterek, “Müdürümüzün tedavisinde önemli bir aşamayı geçmiş bulunuyoruz. Bize geldiği andan itibaren solunum cihazına bağlıydı. Ama bugün solunum cihazından çıkardık hastamızı. Kendisi de akciğer kapasitesi olarak bunu tolere etti. Bu önemli bir aşamaydı. Bir süre daha yoğun bakımda tedavisine devam edilecek. Bundan sonraki aşamada inşallah yoğun bakımdan çıkışı olacak. Adım adım iyileşme sürecini gözlüyoruz” diye konuştu.

ÜRKER’E ZİYARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ve HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i ziyaret etti.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Bingöl Emniyet Müdürü Ürker’i ziyaretin ardından açıklamada bulunan TESK Başkanı Palandöken, şunları dedi:

“Bugün yüzümüz gülüyor. Hastamızı ziyaret ettik. Solunum cihazından ayrılmış, ailesi de mutlu. Sayın Başbakanımızla birlikte 7 tane STK’nın yaklaşık 35 bölgede ki esnaf zanaatkarlar odaları, Ticaret Odaları, KAMU-SEN, MEMUR-SEN, HAK-İŞ, TÜRK-İŞ, TZOB ve TİSK olmak üzere bütün arkadaşlarımız bir aradaydık. Sorun bundan sonraki süreçte, çözüm sürecinin özellikle sağlıklı bir şekilde, süratlice çözülebilmesi ile ilgiliydi. O bölgelerdeki zarar gören, esnaf ve zanaatkar, sade vatandaş onlarla ilgili sorunların görüşüldüğü bir toplantıydı. O bölgedeki kardeşlerimizle birlikte sorunlar çözülecek. Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde bu meseleleri halledebileceği, Türkiye’nin kamu düzenine ve kamu otoritesine sahip çıktığını, bundan sonraki süreçte de insanların güvenle iş yerlerini açacağını, hiç korkmadan iş yerlerinin idamesi ile ilgili zararların karşılanacağını ifade ettiler.”

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER