ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 16:24

Emniyet Müdürü Şahin: "Cezalarla bir yere varılmıyor"

Emniyet Müdürü Şahin: "Cezalarla bir yere varılmıyor"


Niğde’nin Bor ilçesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplum Destekli Polis Büro Amirliği’nin çalışmalarının anlatıldığı toplantıya kaymakam, belediye başkanı, ilçe emniyet müdürü ve daire amirleriyle birlikte muhtarlar katıldı.

Buna göre, şimdiye kadar vatandaşlara dolandırıcılara karşı dikkatli olunması, banka ve bankamatik dolandırıcılığı, kurban ve semt pazarlarında sahte para dolandırıcılığı, hırsızlık olayları, soba zehirlenmeleri, aile içi şiddet gibi konularda bilgilendirme yapıldığı bildirildi.
Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Hayri Şahin, ilçede gerçeklşen vakalarla ilgili genel değerlendirme yaptı ve çözüm konusunda atılacak adımların konuşulmasına geçildi. Emniyet Müdürü Şahin, toplumda suç oranının düşürülmesinde bütün kurumların ve vatandaşların işbirliği yapmasının önemine değinerek, cezaların caydırıcı etkisinin olmadığını ifade etti ve “Cezalarla bir yere varılmıyor.” dedi.

Çözüm önerileri kısmında ise bir sonraki toplantıya sivil tolum kuruluşarının temsilcilerinin de davet edilmesi ve fikirlerinin alınması, dar kapsamda oluşturulacak bir komisyon tarafından suç ve suça bulaşmayı önleyici faktörlerin konuşulması karara bağlandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER