ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 21:49

Emniyet Müdürü Bayazıt: Çocuklara ne kadar sahip çıkarsak işimiz o işimiz azalır

Emniyet Müdürü Bayazıt: Çocuklara ne kadar sahip çıkarsak işimiz o işimiz azalır


Amasya İl Emniyet Müdürlüğü, ‘Kardeş Okul Kardeş Kurum’ projesi çerçevesinde Plevne İlkokulu’na kütüphane ve danışma masası yaptırdı.

Polisin çalışma alanının sadece suçla mücadele olmadığını ifade eden Amasya Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt, çalışma alanının aslında çok geniş olduğunu söyledi. Bayazıt, “Suça karışan çocuklarda sonuçta eğitimin belli aşamalarında geçmiş çocuklardır. Okullarımıza her alanda daha çok sahip çıkarsak suça karışan çocuklarımızın sayısında da azalmalar olacaktır. Okullarımız ne kadar iyi olursa, hocalarımız ne kadar donanımlı olursa, ne kadar çok çocuğa sahip çıkarsak bizim işimiz o kadar azalacak. Biz yaptığımız yardımlarla öğretmenlerimize yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere.” dedi.

Projenin yaklaşık 4 yıldır uygulandığını belirten Bayazıt, “Bize asıl kardeş okul olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na emniyet çalışanlarımız 4 yıldır ciddi anlamda destek olarak orayı hayli bir iyileştirmişler. Buna paralel olarak okulun başarısı da artmıştır. Okul müdürü de bunu iftiharla her yerde söylüyor. Tabi ki ihtiyaçların sonu yok. Biz baktık ki çıta hayli yükselmiş, daha kenarda kıyıda kalmış okullarımıza da katkımız olsun dedik. Valimizin de bizlere Plevne İlkokulu’nu önermesiyle yardımlarımızı bu okula kaydırdık. İlk planda güzel bir kütüphane ve danışma masası yaptırdık. Bu bir başlangıçtır. Tabi ki çocuklarımızın eğitim seviyesini artırmak adına elimizden ne geliyorsa tüm meslektaşlarımızla birlikte katkı sağlamaya her zaman hazırız.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş ise yapılan yardımlardan dolayı İl Emniyet Müdürü Cemil Bayazıt ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ali Gökçe’ye teşekkür etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER