ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 19:16

'Emniyet Kemeri Tak, Karanfili Kap’

Emniyet Kemeri Tak, Karanfili Kap


Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Şube ve Denetleme Müdürlüğü, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti ile İnterflora Çiçekçileri Derneği tarafından, ‘Emniyet Kemeri Tak, Karanfili Kap’ kampanyası düzenlendi.
Adıyaman Üniversitesi önünde Adıyaman- Gölbaşı Karayolunu kullanan sürücüler trafik polisleri tarafından durdurulan sürücülerden emniyet kemeri takanlara teşekkür edilip karanfil hediye edilirken, emniyet kemeri takmayan bazı sürücülere ise emniyet kemerinin önemi ve hayat kurtardığı konusunda uyarılarak karanfil hediye edilerek emniyet kemeri kullanmaları konusunda uyarıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Emniyet Müdür Vekili Erol Etlik, "Trafik kemeri hepimizin uyması gereken bir kural. Her sürücünün uyması gereken kurallardır. Sayın Başbakanımız bu yılı Emniyet Kemeri yılı ilan etti. Sürücülerden istediğimiz kurallara uymalarıdır ve zaten kurallara uymak zorunluluktur ama insanlarımız zaman zaman kurallara uymadıkları oluyor. Bir araba aldığında çelik jant arabayı soruyor ama emniyet kemeri ve hava yastığının çalışıp çalışmadığını kontrol etmiyoruz. Asıl Emniyet kemerini, hava yastığını kontrol etmemiz gerekiyor. Birçok kazada emniyet kemerini can kurtardığını görüyoruz ve yapılan deneylerle de sabittir. Aynı şekilde hava yastığı da bir arabada olmazsa olmazdır, şarttır. Yaptığımız kontrollerde sürücülerimizin emniyet kemerlerini taktıklarını gördük ve sürücülerimize de teşekkür ediyorum. İnsan hayatı önemli, hayatımızın sıhhatini korumak için elzem olan tedbirlerimizi alalım." dedi.

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, "Bugün başlayan Trafik Haftası dolayısıyla başta emniyet müdürümüz olmak üzere Trafik Şube Müdürlüğümüzün haftasını kutluyoruz. Adıyaman’da çok fazla trafik kazasının olmaması bizleri sevindiriyor. Bugün karanfillerin dağıtılmasında emeği olan İnterflora Çiçekçileri Derneği teşekkür ediyoruz. Amacımız Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak Adıyaman’da emniyet kemerinin takılma oranını daha da yükseklere çıkarmaktır. Çünkü Adıyaman’da yaşayan insanlar bizim insanlarımız. Trafikte bir anlık hatanın, yanlışın insanların o araçlarda cenaze olarak çıkmaması için elimizden geldiği kadar emniyet teşkilatımızın yanında oluğumuzu ifade etmek istiyorum. Trafik haftası dolayısıyla da haftalarını tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

"2 bin karanfil, 2 bin can demektir" diyen Trafik Denetleme ve Şube Müdürü Nadir Teli, "Her bir karanfilde bilinçlilik ve farkındalık ortaya koysak insan hayatı kurtarmış oluruz. Küresel boyutta önem kazanan trafik güvenliği konusu, ülkemizde de önemini korumaktadır. Çiçekçileri Derneği ile Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti'ne teşekkür ediyorum. Tüm sürücüler için emniyet kemerinizi bağlayın hayata bağlanın diyor ve kazasız günler diliyorum." ifadelerini kullandı.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER