ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 12:05

'Emniyet Kemeri Projesi' başladı


Emniyet Genel Müdürlüğü, 2013 yılını trafik kazalarının sebepleri arasında ilk sıralarda yer alan 'hız ve emniyet kemeri için duyarlılık yılı' ilan etti. Bu kapsamda genel müdürlük, 'Emniyet Kemeri Projesi'ni başlattı. 'Sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın' başlıklı kampanyayı da kamuoyu ile paylaştı. Projelerle denetimlerin artırılarak emniyet kemeri duyarlılığın sağlanması hedefleniyor.

        Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile Kızılay Genel Müdürlüğü ortaklığında, Trafik Güvenliği Platformu çatısı altında yürütülen 'Emniyet Kemeri Projesi'nin açılışı yapıldı. EGM ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) işbirliğinde geliştirilen ve ülke genelinde denetimlerde etkinliği artırmak amacıyla uygulanacak olan 'Sevdiklerinizden Hızla Uzaklaşmayın' kampanyası da kamuoyuyla paylaşıldı.

        Kızılay Güvenpark'ta yapılan programda vatandaşlar, simülasyon aracına binerek emniyet kemerini takmak ile takmamak arasındaki farkı test ettiler. Araca binen vatandaşların emniyet kemerini taktıklarında savrulmadıkları, takmadıklarında ise savruldukları gözlendi. Duygularını paylaşan bir vatandaş da simülasyon aracında emniyet kemerinin önemini çok iyi anladığını belirterek kemerin hayat kurtardığını söyledi.

        Programda ayrıca trafik kazası sonrasında yaşananlara ilişkin bir de canlandırma yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER