ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 21:27

Emniyet gazdan öldüğü iddia edilen Serdar Kadakal'ın görüntülerini dağıttı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kadıköy’de polisin attığı gazdan etkilenerek kalp krizi geçirdiği iddia edilen Serdar Kadakal'la ilgili görüntüleri basına dağıttı. Dağıtılan güvenlik kamera görüntülerinde Kadakal’ın fenalaşıp, kalp krizi geçirdiği ve yanındaki arkadaşları tarafından hastaneye götürüldüğü görülüyor.

        İstanbul Emnniyet Müdürlüğü, bazı sosyal paylaşım sitelerinde 'gazdan öldüğü’ iddia edilen Serdar Kadakal'ın ölümü ile ilgili güvenlik kamera görüntülerini basınla paylaştı. Dağıtılan güvenlik kamera görüntülerinde Kadakal’ın fenalaşıp, kalp krizi geçirdiği ve yanındaki arkadaşları tarafından hastaneye götürüldüğü görülüyor. Görüntülerde Serdar Kadakal’ın masada baygın bir şekilde yattığını fark eden ve eşi olduğu tahmin edilen bir kadının yanına gelerek başını kaldırması, kadının paniklenmesi, bir vatandaşın koşarak gidip ambulans çağırması, çevrede bulunan vatandaşların duruma müdahale ederek kaldırıp götürülmesi yer alıyor. Öte yandan eşi olduğu tahmin edilen kadının çevredeki vatandaşılar tarafından sakinleştirilmesi de güvenlik kameralarına yansıyor.

        EMNİYETTEN SERDAR KADAKAL AÇIKLAMASI

        Kadıköy'de bir barda yemek yediği esnada kalp krizi geçiren ve orada bulunan bir doktor tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Özel Şifa Hastanesi'ne getirilen Serdar Kadakal’ın ölümüyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yazılı bir açıklama yapıldı.

        Kadakal'ın müdahalelere rağmen 14 Eylül Cumartesi günü saat 00.30 sıralarında hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, "Serdar Kadakal’ın ölümünden hemen sonra bazı sosyal medya organlarında, 'Kadakal’ın polis müdahalesinde kullanılan gazdan etkilenmesi sonrası vefat ettiği' şeklinde provakatif içerikli haberler yapıldığı gözlemlenmiştir.13 Eylül Cuma günü Emniyet Müdürlüğümüzce Kadıköy ilçemizde yapılan uygulamalarda hiçbir yerde gaz kullanılmamış ve gaz kullanılmasını gerektirecek herhangi bir olayda yaşanmamıştır." denildi.

        Açıklamada şunlar kaydedildi: "Serdar Kadakal’ın işyeri ve yakın çevresi 'Kadakal’ın 1996 yılında kalp kapakçığının değiştiği, halen kalp pili kullandığı, alkol ve sigara kullanması yasak olmasına rağmen alkol ve sigara kullandığı, kullanması gereken ilaçları düzenli olarak kullanmadığı, bu konuda eşinin kendisini sürekli uyardığı, vefat ettiği gün bulunduğu yerde herhangi bir polis müdahalesinin de olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuşlardır."

        Serdar Kadakal’ın herhangi bir polis müdahalesine maruz kalmadığı halde, ölüm şeklinin çarpıtılarak halkı kışkırtmaya yönelik sosyal medya üzerinden farklı şekilde haber yapılmasının şaşkınlıkla izlendiği ifade edilen açıklamada, otopsi işlemlerinin halen devam ettiği, kesin açıklamanın otopsi işlemlerinin ardından yapılacağı belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER