ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 08:07

Emniyet amirinin intiharındaki sır

Emniyet amirinin intiharındaki sır

İntihar etmeden önce bir not yazdı. O notta bakın ne yazıyordu.


Tunceli'nin Hozat İlçesi'ndeki bazı kamu görevlileri ile vatandaşlarının fişlenme olayının ortaya çıkmasından sonra İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın dün intihar etmeden önce bıraktığı nota DHA muhabiri ulaştı.

"BEN BUNLARI HAK ETMEDİM"

Emniyet Amiri Şan'ın bıraktığı notta, "Annemi, babamı, eşimi, kızımı ve kardeşimi çok seviyorum. Bugüne kadar onurlu bir meslek hayatım oldu. Ben bunları ve yaşananları hak etmedim. Buna mecburum" ifadeleri yer aldı.

Bu notun intihar eden Emniyet Amiri Çağlar Şan tarafından yazılıp yazılmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemeden sonra kesinlik kazanacağı belirtildi.

ARKADAŞLARI: SUÇLU GÖSTERİLMEK İSTENDİ

Hozat'tan tayinini İstanbul'a eşinin yanına almak için açtığı davayı kazanan ve ilçeden ayrılma hazırlıkları yaparken intihar ettiği belirtilen Çağlar Şan'ın arkadaşları, Hozat'taki fişleme skandalının 2007 ve 2008 dönemini kapsadığını, 4 ay önce Hozat'ta göreve başlayan Şan'ın bu olayda hiçbir rolünün olmadığını söyledi. Aynı emniyet mensupları, müfettişlerin açığa alınmasını istedikleri Emniyet Amiri Çağlar'ı 'Suçlu gösterilerek' olayı kapatmak istediklerini, intihara bunun neden olduğunu iddia etti.

TUNCELİ'DE FİŞLEME SKANDALI MÜFETTİŞ, HOZAT'TA KAYMAKAMLIK YAPMIŞ

Tunceli Valiliği'nin başlattığı soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından fişleme iddialarını soruşturmak Hozat'a gönderilen iki mülkiye başmüfettişinden Kemal Çeber'in daha önce ilçede 1999-2001 yılları arasında kaymakam olarak görev yaptığı ortaya çıktı. Fişlemenin, başmüfettiş Kemal Çeber'in, ilçede kaymakamlık yaptığı döneme uzanıp uzanmadığı henüz netlik kazanmadı. Emniyet teşkilatının daha önce ilçede kaymakamlık yapan bir müfettiş tarafından fişleme skandalının soruşturulmasından rahatsızlık duyduğu ve olayının tamamen emniyete yıkılmak istediği öne sürüldü.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

İntiharı nedeni henüz aydınlatılamayan Çağlar Şan, Ataköy 5. Kısım Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Şan’ın acılı eşi Aslı Şan ve yakınları cenazede gözyaşlarına boğuldu.

Hozat İlçesi Emniyet Amiri Çağlar Şan için İstanbul Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Şan’ın ailesi, yakınları ve meslektaşları katıldı.

Şan'ın eşi Aslı Şan, Türk Bayrağı’na sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Acılı eş Aslı Şan’ı Hüseyin Çapkın teselli etmeye çalıştı. Aslı Şan eşinin tabutu başında "Onurumla, gururumla oynadılar. Artık dayanamıyorum. Çok zoruma gidiyor. Tayini çıktı 'İstanbul'a kaçtı gitti demesinler' dedi. Değer miydi?" diye konuştu. Şan’ın diğer yakınları da törende gözyaşlarına boğuldu. Çağlar Şan’ın cenazesi ikindi namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omzunda son yolculuğuna uğurlandı. Şan’ın naaşı Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Ailenin acıyla kavrulan kalpleri var. İstanbul'da çalıştığımız bir arkadaşımız. Diğer konularla ilgili bir yorum yapmam doğru olmaz" şeklinde yanıt verdi. Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın ilçede yaklaşık 5 aydır görev yaptığı, daha önce de eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun yakın koruma ekibinde yer aldığı belirtildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER