ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 23:07

Emniyet amiri intihar etti

Emniyet amiri intihar etti

Son günlerde fişlenme iddiaları ile gündemde olan Hozat'ın İlçe Emniyet Amiri Çağlar San, bugün evinde tabancasıyla başına ateş ederek intihar etti.


Tunceli'nin Hozat İlçesi Emniye Amiri Çağlar San, bugün akşam saatlerinde evinde beylik tabancasıyla başına 1 el ateş ederek intihar etti. Silah sesi üzerine eve gidenler San'ın cansız bedeniyle karşılaştı. İntihar üzerine eve giden savcı, çalışmalarını sürdürüyor.

HOZAT'TAN SON HABER 22 KASIM'DA GELMİŞTİ

İntihar üzerine Tunceli'den Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri helikopterle Hozat'a gönderildi. Emniyet Amiri Çağlar San'ın ilçede yaklaşık 5 aydır görev yaptığı ve daha önce de yıllarca eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun yakın koruma ekibinde yeraldığı belirtildi.

Hozat Emniyet Amiri Çağlar San'ın intiharıyla henüz bir resmi açıklama yapılmazken, neden intihar ettiği de araştırılıyor.

FİŞLEME İLE GÜNDEME GELDİ

Hozat'ta geçtiğimiz günlerde jandarma ve polis tarafından ilçede çok sayıda kamu görevlisi ve kişinin fişlendiğinin ortaya çıkmıştı. Hozat'ta İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği'nin bazı kişileri iddiaya göre kaymakamlık talimatıyla fişlemesinin ortaya çıkması ardından kaymakamlık, jandarma ve poliste aramalar yapılarak bütün bilgisayarların hard diskler kopyalanıp alınırken, bazı belge ve dokümana da el konulmuştu.

Olayla ilgili Tunceli Valiliği de başlattığı soruşturma kapsamında, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen 2 mülkiye başmüfettişi de çalışmalarda bulunmuştu.

İLK BULGULARA GÖRE İNTİHAR

Tunceli Emniyet Müdürlüğü, Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın ölümünün, ilk bulgulara göre intihar olarak değerlendirildiğini bildirdi. 

Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Hozat İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapan Çağlar Şan'ın, bugün saat 14.00 sıralarında ikametinde ölü bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, ''Müdürlüğümüz olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, ilk bulgulara göre olayın intihar olduğu değerlendirilmektedir'' denildi.    

CENAZESİ iSTANBUL'A GÖNDERİLECEK

Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Şan'ın cenazesi, Tunceli'nin Hozat ilçesinden karayoluyla Malatya'ya getirilerek, Adli Tıp Kurumu morguna konuldu. Şan'ın cenazesinin, otopsinin ardından polis olan eşinin yaşadığı İstanbul'a gönderileceği belirtildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER