ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:42

Emine Nakıboğlu SEPTO'da 3 ödül aldı

Emine Nakıboğlu SEPTOda 3 ödül aldı


Gaziantep Özel Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı’nda (SEPTO) Türkiye üçüncüsü ve dördüncüsü oldu.

Rekreasyon, oyuncak tasarımı, dramatizasyon, pandomim, resim, müzik ve kaligrafi kategorilerinde bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen olimpiyata 81 ilden 612 ilk ve ortaokul öğrencisi katıldı. Türkiye'nin ilk ve tek sanat olimpiyatının finalinde 2 bin 600 proje arasından müzik kategorisinde Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu’na üçüncülüğü, ses dalında ‘Cahildim Dünyanın Rengine Kandım’ adlı eseriyle Betül Kozan getirdi. Bağlama dalında ise Mehmet Emin Kurt’un ’Azeri Oyun Havası’ isimli eseri ile enstruman grup dalında keman grubu öğrencilerinin ‘Gel Gör Beni Aşk Neyledi’ adlı orkestra düzenlemesi dördüncülük ödülüne layık bulundu.

Türkiye genelinde yarışmaya katılan yüzlerce proje arasından üç ödül kazanmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, bu tür yarışmaların yeni projeler üretmek için çok faydalı olduğunu ifade etti. Müzik öğretmeni Hasan Korkmaz, yıl boyunca yaptıkları özverili çalışmanın sonucu olarak aldıkları üç ödülün de kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Okul Müdürü Süleyman Eski ise elde edilen başarıdan büyük mutluluk duyduklarını vurguladı. Eski, "Bu başarı, sistemli bir çalışmanın ve olimpiyatlara önem vermenin bir ürünüdür. Yaşamdaki güzellikleri sanata yansıtmayı başarmış olan okulumuz, sanatsal çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edecektir. Öğrencilerimizin bundan sonra katılacakları olimpiyatlarda da çok güzel başarılara imza atacaklarına inanıyorum." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER