ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 23:53

Emine Erdoğan'ı ağlatan film

Emine Erdoğanı ağlatan film

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ''Gelmeyen Bahar'' filmini herkesin izlemesini istediğini söyledi.


Bir alışveriş merkezindeki sinemada gösterimi yapılan ''Gelmeyen Bahar'' filminin galasına katılan Emine Erdoğan, film gösteriminin ardından, sinema salonundan çıkışı sırasında, yaptığı açıklamada, filmin kendisini çok duygulandırdığını ve hala etkisinde olduğunu belirtti.

Erdoğan, ''Ne diyeceğimi bilemiyorum. Hepimizi ağlattı. Filmin yapımcısından, yönetmenine, rejisörüne, bütün oyuncuları ve emek verenlerin hepsini tebrik ediyorum, kutluyorum. Çok başarılıydılar. Bundan sonraki yaşamlarında da bundan sonraki çekecekleri filmlerde de kendilerine başarılar diliyorum. Teker teker tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Sinemanın bu konuları ele almasının çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Bir mağdure kadar mağdur edenlerin de burada canlandırılması ve mağdur edenlerin kendileriyle yüzleşmeleri çok önemliydi. Bunu sağladıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Herkesin bu filmi izlemesini istiyorum. Gerçekten bunu canı gönülden söylüyorum. Artık buna bir son verelim. Gerçekten çok ayıp. Bu çağda hala kadına zulüm, kadına işkence... Çok acı şeyler bunlar. Eğer bir erkek düşünsün ki kızına, annesine, kız kardeşine yapılmasını istemediği şeyleri karısına nasıl yapabiliyor- Aynı zamanda onun bir kız kardeşi var, aynı zamanda onun bir annesi var, kızı var. Hiç ister mi onlar aynı karısına yaptığı zulmü- Onlara da yapılmasını ister mi- Bakış açılarını değiştirmemiz gerekiyor. Farkındalık yaratmamız gerekiyor. O açıdan ben tebrik ediyorum. Sinemanın da bu konuda çok çok etkili olduğunu düşünüyorum. Yıllardır yapamadığımız şeyleri, bakın yıllardır yaşıyoruz bunları. Ama bir türlü başaramadığımız şeyleri ben sinema eliyle başarabileceğimize inanıyorum.''

Bir gazetecinin, filmin gösterime 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gösterime gireceğini hatırlatması üzerine, Emine Erdoğan, ''Bu da çok önemli, vurgulanması gereken bir konu. İnşallah yerini bulacaktır'' diye yanıt verdi.

Erdoğan, ''Gözlerinizin dolduğu sahneler oldu mu'' sorusunu ise ''Olmaz olur mu. Zor tuttum kendimi'' diye yanıtladı.

Emrah Erdoğan'ın senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini yaptığı ''Gelmeyen Bahar'' filminin galasına, Emine Erdoğan'ın yanı sıra Emrah Erdoğan, filmin yapımcısı Esin Yağmurdereli ve oyuncular ile çok sayıda davetli katıldı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER