ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:15

Emine Erdoğan çocuk yuvasını ziyaret etti


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Musa Cihaner Çocuk Yuvası'nı ziyaret ederek çocuklarla görüştü.
     
Mardin'de bulunan Emine Erdoğan beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in eşi Neval Güler ile birlikte 13 Mart Mahallesi'ndeki Musa Cihaner Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti. Yurtta kalan çocuklar ziyaretçileri ellerinde çiçeklerle karşıladı.

     Burada Erdoğan ve Bakan Şahin ile beraberindekilere çikolata ikramında bulunan çocuklar, Erdoğan ve Bakan Şahin ile de sohbet ettiler.
     Sohbet sırasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nde fotoğrafçı olarak görev yapan Harun Sarı, kendisinin de 16 yıl çocuk yurtlarında kaldığını, devletin ona kucak açarak iş verdiğini belirterek, şimdiki çocuk yurtları ile kendi dönemindeki çocuk yurtları arasında Ağrı Dağı kadar fark olduğunu söyledi.
     ''Şimdiki çocuklar çok şanslı'' diyen Sarı'ya, Emine Erdoğan, Türkiye'nin geliştiğini, bu farkın son 10 yıldır hemen hemen her alanda görüldüğünü ifade etti.
     Daha sonra Erdoğan ve Bakan Şahin'in, gelecekte hangi meslekleri seçeceklerini sorduğu çocuklar ''polis'' ve ''doktor'' gibi cevaplar verdi. Bunun üzerine Erdoğan, bayan koruma polisini çağırarak polis olmak isteyen çocuklarla tanıştırdı.
     Kurumda kalan 14 yaşındaki Mert Abak'ın şiir okumasıyla duygulu anlar yaşanan ziyarette, görevliler Erdoğan ve Bakan Şahin'e kurumda kalan çocuklarca başkan seçilen Şükran Çiçek'i tanıştırdı. Erdoğan, rakibine 38 oy fark atarak başkan seçildiğini öğrendiği Çiçek'e bakarak, ''Yani atanmış değil, seçilmiş'' dedi.
     Şükran Çiçek, başkan olmak için ne vaat ettiğini soran Emine Erdoğan'a, yemeklerin daha güzel olacağını ve Mardin'e deniz getireceğini vaat ettiğini söylemesi salonda gülüşmelere neden oldu.
     Erdoğan, yuvadan ayrılırken kapıda bekleyen bir grup kadınla da sohbet ederek sorunlarını dinledi.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER