ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:04

Emekliler Derneği Hatıra Ormanı açıldı

Emekliler Derneği Hatıra Ormanı açıldı


Karabük Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Hamzalar mevkiinde oluşturulan Emekliler Derneği Karabük Şubesi Hatıra Ormanı, düzenlenen törenle açıldı.

        Açılışa Vali izzettin Küçük, Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, Türkiye Emekliler Derneği Genel Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Arif Duru, TSO Başkanı Pehlivan Baylan, Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy, Orman İşletme personeli ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

        Törende konuşan Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, "Emekliler Derneğimiz ilimizin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. Biz bugüne kadar emeklilerimizin yaşamını kolaylaştırmak için ilimizdeki bazı turizm şirketleri, market ve özel hastaneler ile anlaşmalar yaparak emeklilerimizin buralardan indirimli yararlanmasını sağladık. Emeklilerimiz derneğimizin kartını göstererek buralardan indirimli olarak yararlanmaktadırlar. Emekliler Derneği Hatıra Ormanımızın kurulmasında emeği geçen başta Valimiz İzzettin Küçük olmak, Karabük milletvekillerimiz ile orman işletme müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederim." dedi.

        Vali İzzettin Küçük de "Cemrelerin düşmesi ile birlikte bahar mevsimi tebessüm eden coşkulu yüzünü gösterdi. Ağaç dikmek çok kıymetli bir şey. Ağaç dikmek insanın hayata ve yaşama olan saygısının bir ifadesidir. Emekliler Derneğimiz ilde pek çok faaliyetin, yaşamın içersindeler. Bu yaşamında bir parçası olarak bugün de burada hatıra ormanına ağaç dikecekler. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum." diye konuştu.

        Konuşmaların ardından katılımcılar ve Vali İzzettin Küçük fidanları toprakla buluşturdu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER