ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 10:31

Emekli maaşını sokak kedileri için harcıyor


Marmaris'te yaşayan Hollanda uyruklu kadın Misntje Stam, tek geliri olan emekli maaşıyla satın aldığı mamaları, sabah erken saatlerde motosikleti ile dolaşarak sokak kedilerine veriyor.
     Marmaris'te yaşayan çok sayıda yabancı uyrukludan birisi olan Misntje Stam, kendisini adeta sokak kedilerine adadı. Evinde 22 sokak kedisine bakan Stam, sokakta kalanları da ihmal etmiyor. Her gün 07.00 sıralarında Armutalan beldesindeki evinden ayrılan Stam, motosikletiyle dolaşarak sokak kedilerine marketten satın aldığı hazır mamaları veriyor. Stam'ın geldiğini gören sokak kedileri kısa sürede kadının etrafında toplanıyor.
     Hayvansever Stam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 14 yıldır yerleşik olarak yaşadığını ve bu süre boyunca her sabah dolaşarak sokak kedilerini beslediğini söyledi. Stam, ''Yaklaşık 200 kediye hayatta kalmaları için düşük miktardaki emekli maaşımı harcayarak bakmaya çalışıyorum. Benim gibi burada yaşayan yabancı uyruklu arkadaşlarımla sokak kedilerini daha fazla ürememeleri için ameliyat yaptırarak kısırlaştırıyoruz. Kısırlaştırdığımız 22 kediyi ise tekrar sokağa bırakmadım, evimde bakımlarını yapıyorum'' dedi.
     Marmaris'teki sokak kedilerinin her geçen yıl arttığına dikkati çeken Stam, bu kedilerin daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için kendilerine destek olunmasını istedi.
     Yazın sahiplenilen kedilerin turizm sezonu bitince sokağa bırakıldığını anlatan Stam, bundan dolayı kış aylarında sokakta daha fazla kedi dolaştığını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER