ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:16

Emanet kamyonetin plakasını boyayıp 180 kilo esrar


Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 180 kilo esrar maddesi ve 500 gram uyuşturucu bonzai maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan iki zanlının, uyuşturucu maddeyi taşıdıkları kamyonetin güzergahtaki mobese kameralarına yakalanmamak için plakayı boyadıkları ortaya çıktı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden Bursa’ya uyuşturucu maddesi getirileceği ihbarı üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri, belirtilen kamyoneti takibe aldı. Osmangazi ilçesi bir otoparkta plakası boyalı halde park halinde bulunan kamyonetin civarında bekleyen polis ekipleri, kamyoneti almaya gelen İsmail Y. (34) ile arkadaşı Selim K.’u (30) gözaltına aldı. Kamyonetin arka kapısını açan polis ekipleri birer kilo poşetler halinde tam 180 kilo esrar maddesi ele geçirdi. Gözaltına alınan iki zanlı, suçlamaları kabul etmeyerek, "Kamyonette ne olduğunu bilmiyorduk" şeklinde ifade verdi. Zanlıların, güzergah boyunca kamyonetin plakasının güvenlik güçlerince elektronik denetleme sistemlerine yansımaması için plakayı boyadıkları ortaya çıktı.

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin Yıldırım ilçesinde bir eve düzenledikleri ikinci operasyonda 500 gram esrar ve 500 gram bonzai maddesi ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan İlhan G. (19) gözaltına alındı. Adliyeye sevkedilen zanlı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi yetkilileri, 2013'ün ilk 6 aylık döneminde 4 kilo bonzai maddesinin ele geçirildiğini açıkladı. Yetkililer, 6 aylık dönemde operasyonlarda ele geçirilen esrar maddesinin ise 1 tonu aştığını açıkladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER