ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 13:53

Elleri ve ayakları sürekli büyüyor

Elleri ve ayakları sürekli büyüyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde engelli çocuğun el ve ayakları sürekli büyüyor. 15 yaşındaki çocuğun ayakları 32 santimetreye ulaştı.


Hacet Mahallesi'nde ikamet eden Ayşe Şamgil'in engelli doğan oğlu Mahsun Şamgil'e bir yaşında damar genişliği teşhisi konuldu.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde göbeğinin üst tarafından ameliyat olan Şamgil'in elleri ve ayakları sürekli büyümeye başladı. Annesi ve babası ayrı olan Şamgil'in maddi imkansızlıklardan dolayı sağlık durumu tam olarak takip edilemedi. Anne Ayşe Şamgil, geçen yıl doktorların kalça çıkığı ve damarlarında sorun olduğunu söylediğini belirtti. Oğlunun ayaklarının 32 santimetreye kadar ulaştığını ifade eden anne Şamgil, daha çok büyümesinden korktuğunu söyledi. Maddi imkanlarının el vermediğini belirten anne Şamgil, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'ndan destek bekliyorum. İyi bir doktorun çıkıp tekrar sağlık kontrolünden geçirmesini ve tedavi etmesini istiyorum." dedi. Engelli Mahsun Şamgil ise tedavi olup arkadaşları gibi top oynamak istiyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER