ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:33

‘El’in sanatla anlattıklarını sergileyecekler

Elin sanatla anlattıklarını sergileyecekler


Gaziantep’e Gazilik unvanı verilişinin 92’nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) tarafından “El’in Anlattığı Hikayeler” konulu el sanatları sergisi açılıyor.

Sergi 8 Şubat Cuma günü saat 14:00’da Bayazhan Kent Müzesi’nde ziyarete açılacak. GAMEK Cumhuriyet ve Şehit Üsteğmen Hakan Özcan gençlik ve kültür merkezleri ile Gazikent, Perilikaya, Bekirbey el beceri kurslarında eğitim verilen ebru, hat, mozaik, ahşap boyama, Antep işi, tezhip, minyatür, karakalem, yağlıboya kursları öğrencilerinin dönem boyunca yaptığı ürünlerin yer aldığı sergi 15 Şubat’a kadar açık olacak.

GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, el sanatları sergilerinin kursiyerlerin gösterdiği gelişimin kanıtı olduğunu vurgulayarak, “Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 92’nci yıldönümüne özel gerçekleştirdiğimiz sergide bir çok kursumuzda ücretsiz eğitim gören öğrencilerimizin el işi göz nuru ürünlerinin sergisini yapacağız. GAMEK olarak bizler kurslarımızda öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunurken, asıl katkıyı onlar kendi kendilerine yapmaktadır. Kurslarımıza katılarak sosyal hayatlarına, ilerideki yaşamlarına katkı sağlıyorlar. Ayrıca birbirinden güzel el işleriyle kurslarımızda öğretilenlerin boşa olmadığını da yaptığımız sergilerde de kanıtlamış oluyorlar.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER