ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 16:34

Eleşkirt'te yaban hayvanları için yemleme çalışması

Eleşkirtte yaban hayvanları için yemleme çalışması


Ağrı'nın Eleşkirt ilçesine bağlı Tahir beldesinde kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Yemleme çalışmaları kapsamında doğaya yaklaşık 500 kilogram buğday, 100 kilogram sakatat ve 50 kilogram sebze bırakıldı. Orman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, yaptığı açıklamada, son yıllarda özellikle keklik popülasyonundaki azalmayı önlemek, tabiattaki doğal dengeyi korumak için her yıl olduğu düzenli olarak yemleme çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Kılınçer, geçtiğimiz yıl bölge genelinde 70 ton yem bırakıldığını belirterek, "Kar yağışıyla birlikte bu yıl da yine yemleme çalışmalarına başladık. Doğada yaşayan yaban hayatı korumak için herkes üzerine düşeni yapmalı. Bu konuda emeği geçenlere de teşekkür ederim. Yemleme çalışmaları kış mevsimi boşunca devam edecek." dedi.

Yemleme çalışmalarına, Eleşkirt Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Tutak Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Orman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Tahir Belde Belediye Başkanı Cemal Seferoğulları, Ağrı Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ahmet Celal Kaba, Eleşkirt Avcılar Derneği Başkanı Savaş Erdoğan ve gönüllüler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER